Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar tanieje

2015-10-15

Złoty zdołał się umocnić do większości walut, z którymi jest zestawiony naparach. Spada wycena dolara i na tej podstawie możliwe jest umocnienie walut rynków wschodzących. Dolar traci w wyniku reakcji na zapiski FED zawarte w Beige Book. W kalendarium makro dziś dane o inflacji i dalsze doniesienia z USA.

 

Złoty umocnił się

Nasza waluta odrabia straty na większości zestawień. Na euro rano było to 2 grosze w porównaniu do wczorajszego dnia. Dzisiejszy kurs euro to 4,2250 PLN, a kurs dolara 3,6801 PLN, kurs franka wynosił 3,8778 PLN, a kurs funta szterlinga 5,6939 PLN.

 

Stabilizacja kwotowań

Wzrost wyceny złotego, a następnie stabilizacja kwotowań możliwe są dzięki słabszemu dolarowi. Waluty rynków wschodzących zyskały oddech i mogą umocnić się wykorzystując sytuację na szerokim rynku. Zapiski FED z Beżowej Księgi oraz dane o sprzedaży za wrzesień wpłynęły na dolara negatywnie.

 

Na parze z dolarem znaczne umocnienie złotego

spadek kursu dolaraZłoty najwięcej zyskał rzecz jasna na parze z dolarem, gdzie nasza waluta zyskała aż 3 grosze. Z raportu FED wynika, że mocny dolar jest dla gospodarki USA niekorzystny, hamuje rozwój turystyki, przemysłu czy chociażby sektora energetycznego. Złoty mógłby zyskać więcej, ale prawdopodobnie hamuje go obecnie ryzyko polityczne, inwestorzy czekają na wybory. Dziś dane makro z Polski. Złotego co prawda ogranicza obecnie ryzyko polityczne, ale pomóc mu mogą dobre dane makro. Dziś będą to dane o inflacji CPI opublikowane przez GUS. Na szerokim rynku ważne będą publikacje z USA i wystąpienia członków FED. Prawdopodobne jest dalsze umocnieni naszej waluty względem franka, co ucieszy frankowiczów, oraz euro.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc