Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar nadal silny, ale spadki na złotym wyhamowały

2016-10-19

Na parze z euro dolar nadal pozostaje silny i wciąż istnieje przestrzeń do jego umocnienia, ale analitycy nie wykluczają odwrotnej sytuacji i odbicia, które dałoby początek korekcie na eurodolarze. Spadki na złotym lekko wyhamowały, tendencja wzrostowa niestety utrzymuje się, ale dynamika jest znacznie słabsza.

 

Silny dolar

Na głównej parze silny dolar, analitycy ostrzegają przed możliwym dalszym jego umocnieniem, ale nie wykluczają też korekty. W tej sytuacji aż chciałby się powiedzieć – na dwoje babka wróżyła. Z tym, że w przypadku rynków finansowych nie są to wróżby, a prognozy poparte solidnymi analizami w oparciu o wiele danych. W przypadku dolara motorem napędzającym zainteresowanie tą walutą wciąż pozostają oczekiwania rynkowe odnośnie podwyżek stóp procentowych. Zmiana stóp w grudniu jest nadal prawdopodobna. Przeciwwagę dla niej stanowią słabsze dane makro z USA, gorsza od prognoz okazała się liczba rozpoczętych budów domów oraz słabiej wypadły odczyty NY Empire State i dotyczące produkcji przemysłowej.

 

Dzisiejsze kursy walut

Dlaczego tak wiele uwagi poświęcamy głównej parze walutowej? Powód jest dosyć prosty. Wahania na eurodolarze stanowią swoisty barometr zachowań złotego. Mocniejszy dolar negatywnie wpływa na waluty naszego regionu i zwiastuje spadki na złotym. Analiza techniczna pozwala stwierdzić, że od około roku trwa tendencja do wzrostu kursów walut, ale w ostatnim czasie pocieszające jest, że utraciła ona nieco dynamikę. Dzisiejsze kursy walut kształtują się następująco: euro 4,32 zł, dolar 3,94 zł, frank szwajcarski 3,99 zł, funt szterling 4,85 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc