Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar silny, kluczowe będą dane z USA

2015-11-25

Złoty rozpoczął dzień od stabilizacji kwotowań. Na parach mamy ciekawy układ sił. Wyhamowanie wzrostów na dolarze i wzrosty na euro. Szwajcarski frank odreagowuje, natomiast na brytyjskim funcie wyraźne spadki do okolic 6 PLN. Nie sposób dziś nie wspomnieć o incydencie na granicy turecko-syryjskiej.

 

Stabilizacja kwotowań

Poranne notowania z rynku forex kształtowały się następująco: 4,2591 PLN za euro, 3,9935 PLN za dolara amerykańskiego, 3,9322 PLN za franka szwajcarskiego, 6,0319 PLN względem za funta szterlinga. Zachęcające są stawki (sprzedaż) z godz. 14.10 na kantor.pl: euro 4,2755 PLN, dolar 4.0341 PLN, frank 3,9576 PLN, funt 6,0897 PLN.

 

Wzrosła awersja do ryzyka

Istotnym wydarzeniem wczorajszego dnia bez wątpienia było zestrzelenie rosyjskiego samolotu na granicy turecko-syryjskiej. Nastąpił wyraźny skok poziomu niechęci do ryzyka. Jak zwykle uderza to w waluty rynków wschodzących, w tym także osłabia złotego.

 

Korekta na dolarze

Drugim istotnym wydarzeniem była korekta dolara na szerokim rynku, co mimo wzrostu awersji do ryzyka i presji na złotego pozwoliło utrzymać kurs w okolicy 4 PLN. Niemalże bez echa przeszły za to wydarzenia z rynku lokalnego, czyli niepokojące doniesienia z sektora bankowego.

 

W oczekiwaniu na impuls

Na rynku walutowym raczej spokojnie, mimo wyczuwalnej presji na złotego. Inwestorzy czekają na poważniejszy impuls do handlu. W najbliższym czasie będzie to decyzja odnośnie stóp procentowych w USA, czy chociażby deklaracje EBC w sprawie programu skupu aktywów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc