Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dolar się osłabia – ciekawie na niektórych głównych parach

2018-11-07

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przynosi wyraźne osłabienie dolara, a biorąc pod uwagę techniczny obraz indeksu dolarowego oraz niektórych głównych par zaczyna to sugerować, iż trend taki się pogłębi.

 

 

Nawet jeśli na prezentowanym wyżej wykresie indeksu dolarowego ma się budować tylko trend boczny (od szczytu z 15 sierpnia), to obecnie bylibyśmy mniej więcej w połowie drogi do ważnych wsparć. Moim zdaniem nie można też wykluczyć budowania korekty płaskiej rozszerzonej od ww. maksimum, a to dawałoby jeszcze większy potencjał na osłabienie amerykańskiej waluty.

W tym świetle sygnały, które widzimy np. na rynku eurodolara mają swoje uzasadnienie, gdyż osłabiający się dolar powinien wspierać wzrosty kursu tej pary, co niemal od początku obecnego tygodnia ma miejsce.

Jak widać na powyższym wykresie, po pokonaniu stromej linii trendu spadkowego kurs eurodolara zbliża się do kolejnych oporów, które tworzone są między innymi przez wewnętrzne linie kanału spadkowego. Opory te znajdują się między 1.1483 a 1.1518. Ich pokonanie otworzyłoby drogę co najmniej do okolic 1.1603, gdzie znajdują się kolejne opory wynikające z proporcji fal. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, to znajduje się on dla mnie na 1.1406.

Jeżeli dolar amerykański ma się osłabiać, to ciekawą parą wydaje się być rynek USD/CAD, gdzie jak pisałem to już wczoraj wypełnia się duża formacja klina korekcyjnego.

Wycie z tej formacji dołem czyli pokonanie okolic 1.3086 otworzyłoby drogę do głębszych spadków. W takim przypadku pierwszych celów szukałbym w okolicach 1.29, gdzie widzę ważne wsparcia. Moim zdaniem para ta może być ciekawym instrumentem do gry na spadki i do takiego celu można wykorzystać jedną ze strategii kierunkowych znajdujących się w Exerii. Jedna z takich strategii uruchomiona np. na danych 15 minutowych (2.1_EFIX_T_short) ma już krótką pozycję z poziomem obrony (na ten moment) znajdującym się na 1.3131

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc