src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dolar - realizacja zysków

2017-01-23

Na dolarze realizacja zysków. Jest to wynik inauguracji prezydentury kontrowersyjnego D. Trumpa. Oczekiwania odnośnie dolara i tak były już bardzo duże, więc chwilowe spadki notowań można potraktować jako chwilę wytchnienia. Fundamentalnie, jeśli chodzi o kondycję gospodarki, to nie ma większych zmian, dolar powinien wkrótce powrócić w wyższe rejony.

 

Spadki na dolarze

Nowy tydzień na dolarze rozpoczął się od spadków. Oczekiwania inwestorów były już bardzo wygórowane, a stymulacja gospodarki jednym z najistotniejszych tematów tamtejszego rynku. Kurs dolara chwilowo spadł, ale nie ma co się łudzić, że zwiastuje to większe przeceny tej waluty. Dane makro z amerykańskiej gospodarki pozostają wciąż bardzo optymistyczne. Nowy prezydent na razie nie wycofał się też z żadnego ze swoich przedwyborczych pomysłów odnośnie planów, które są pro-dolarowe.

 

Na złotym spokojnie

Rynek złotego dosyć spokojny, umocnieni funta, wspomniane spadki na dolarze, euro i frank stabilnie. Spadki dolara do 4,07 zł prawdopodobnie przejściowe. Kurs euro ustabilizował się w okolicy 4,37 zł a obecnie wynosi 4,38 zł. Funt dobił dziś do 5,10 zł, frank szwajcarski kosztuje 4,09 zł -  tu bez zmian od kilku notowań. Lokalnie w tym tygodniu nie mamy znaczących impulsów. W kalendarium tylko dane z rynku pracy i protokół z posiedzenia RPP, ale zwyczajowo złoty na te czynniki pozostaje mało wrażliwy. Znacznie istotniejsze mogą być wydarzenia z szerokiego rynku.

 

 

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych