Dolar ponownie zyskał, euro nadal w okolicy 4 PLN

2015-04-14

Dzisiejsze przedpołudnie nie obfitowało w zmiany kwotowań złotego. Nasza waluta wciąż pozostaje na stabilnym poziomie, zbliżonym do zamknięcia notowań z piątku. Kurs euro oscyluje nadal wokół 4 PLN, ale nie jest w stanie przekroczyć tej granicy. Wzrósł natomiast kurs dolara, choć na szerokim rynku ostatnie sesje miały raczej neutralny dla tej waluty wydźwięk.

 

Wycena złotego bez większych zmian

Kursy poranne oscylowały wokół poziomów zamknięcia z piątku, bez wyraźnej zmiany w kwotowaniach, jednak z biegiem dnia wzrosła zmienność na dolarze. Kurs dolara z poziomu 3,7938 PLN wrósł do 3,81 PLN, co daje zmienność na poziomie 0,51%. Kurs euro rano wynosił 4,0035 PLN, a w południe już 4, 02 PLN. Większych zmian nie obserwujemy w wycenie funta i franka. Brytyjska waluta wyceniana jest na 5,55 PLN a szwajcarska na 3,87 PLN.

 

Dane makro pozytywnym zaskoczeniem

Wczorajsze odczyty makro okazały się zaskakująco dobre. Mamy na myśli opublikowany po południu wskaźnik salda rachunku bieżącego za luty. Oczekiwano 46 mln euro, a dane mówią aż o 116 mln. euro. Inwestorzy skupieni są jednak na jutrzejszym zakończeniu posiedzenia RPP.

 

Wypowiedź RPP kluczowym impulsem

Wypowiedź przedstawicieli RPP może okazać się kluczowym impulsem jutrzejszego dnia. Brak jest perspektyw na zmianę stopy referencyjnej, która obecnie wynosi 1,5%, ale liczą się sugestie Rady co do przyszłych kroków i polityki monetarnej. Przypominamy, że od stycznia złoty zyskał do euro aż 30 gr.

 

Dane o inflacji mogą być ważnym impulsem dla funta i dolara

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie RPP, więc tymczasem czekamy na publikację danych o inflacji. Będą to wskaźniki PPI z USA  i CPI z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Sytuacja na parach wskazuje, że kursy walut są na pozycji do ruchu wzrostowego. Dobre dane dotyczące inflacji mogą być zatem impulsem do ruchu w górę.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych