Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dziś dolar spadł poniżej 4 PLN

2016-06-29

Dziś dolar spadł lekko poniżej 4 PLN. Niższy jest także kurs szwajcarskiego franka i to dosyć istotnie, bo aż o kilka groszy. Możliwe było lekkie umocnienie funta, mimo analiz amerykańskich banków, wskazujących na niebezpieczeństwo rozpadu Wielkiej Brytanii. Rynki finansowe odrabiają straty.

 

Trwają negocjacje

Negocjacje na linii Unia Europejska - Wielka Brytania dotyczące szczegółów Brexitu i ewentualnego specjalnego statusu Wielkiej Brytanii w UE wciąż trwają. Niemcy nie ustępują. Brytyjczykow czeka zmiana na szczytach władzy. Tymczasem z niepokojem na wyniki referendum i deklaracje państw w których wygrali przeciwnicy Brexitu, patrzą banki inwestycyjne. Pojawiły sie pierwsze poważne analizy wskazujące na możliwość rozpadu Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Mimo to kurs funta jest dziś nieco wyższy i osiągnął 5,37 zł a wczoraj wynoisł 5,35 zł.

 

Rynek odrabia straty

Sytuacja już nieco okrzepła i dziś rynek wyraźnie odrabiał straty. Obok umacniającego się funta zyskały też waluty EM, w tym polski złoty. Sporo stracił natomiast frank szwajcarski, co z pewnością cieszy frankowiczów. Nie spełniły się poreferendalne przewidywania analityków, jakoby frank miał w tym tygodniu kosztować w bankach z uwagi na spread nawet 4,60 zł. Dzisiejszy kurs szwajcarskiej waluty to zaledwie 4,09 zł. Spadł także kurs dolara do poziomu poniżej 4 PLN. Jedynie euro pozostaje dosyć wysoko i kosztuje 4,43 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc