Dolar osłabł, drożeją pozostałe główne waluty

2015-06-18

Dolar osłabł na szerokim ryku, co przełożyło się też na parę USD/PLN. Nieznaczne umocnieni złotego w stosunku do dolara jest jedynym pozytywnym akcentem dzisiejszego otwarcia sesji. Na pozostałych głównych parach złoty traci. Trwa trend zwyżkowy euro, podrożały także funt szterling i szwajcarski frank.

 

Gołębie wystąpienie przedstawicieli FOMC

Na szerokim rynku wystąpienie Yellen zostało odebrane jako ostrożne i nie wnoszące wiele do tematu zmiany stóp procentowych w USA. Początkowe oczekiwania względem FED z pewnością były inne. Gołębia wypowiedź (sugestia podwyżek, ale niewielkich i najszybciej dopiero pod koniec roku) osłabiła dolara.

 

Okazja do zakupu dolara

Obecny kurs nie jest może rewelacyjny i był już notowany w ostatnich tygodniach, ale biorąc pod uwagę sytuację na szerokim rynku i presję na waluty rynków wschodzących, stanowi dobrą okazję do zakupu dolara. Najkorzystniejszy kurs oferują platformy transakcyjne, takie jak kantor.pl.

 

Grecja nie daje za wygraną

Grecja, kolokwialnie mówiąc, "miesza" na rynku walutowym. Przyjęła sprawdzoną już taktykę. Z jednej strony główny negocjator strony greckiej zapewnia, że możliwe jest porozumienie, a z drugiej premier zapowiada utrzymanie twardego stanowiska, łącznie z gotowością poniesienia wszelkich konsekwencji. Rynek z uwagą obserwuje rozwój sytuacji.

 

Kursy najważniejszych walut

Brak porozumienia z Grecją prowadzić będzie do spadku eurodolara, ale i zwiększonej presji na waluty EM. Dzisiejsze notowania to: 4,16 zł za euro (wczorajszy szczyt 4,17), dolar po 3,65 zł, frank szwajcarski 3,98 zł, a kurs funta osiągnął już poziom powyżej 5,80 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych