Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar odrabia straty po długim weekendzie

2016-11-28

Za nami długi weekend w USA, związany ze Świętem Dziękczynienia, a więc też zmniejszona płynność. Część inwestorów zdecydowała się w tym czasie na realizację zysków na dolarze, ale na parze ze złotym widać już powolny ruch w górę. Na szerokim rynku powinno być spokojniej aż do posiedzenia FED.

 

Nowy tydzień dolar zaczyna spokojnie       

Dolar z biegiem dnia odrabia straty, wynikające z realizacji zysków przez część inwestorów, ale tempo wzrostów na dolarze na razie pozostaje spokojne. Niestety słaby złoty nie jest w stanie stawić czoła dolarowi i na tej parze widać już ruch w górę, kurs dolara już jutro będzie zapewne wyższy co najmniej 1 grosz w związku z rosnąca dynamiką tych zmian na parze USD/PLN. Można powiedzieć, że rynek "rozkręca się" po długim weekendzie w USA, kiedy to wielu inwestorów było nieobecnych. Aktualnie w centrum uwagi dominującym tematem pozostanie zbliżające się posiedzenie FED, na którym prawdopodobnie zapadnie decyzja o podwyżce stóp procentowych. Jeśliby do takiego ruchu nie doszło, będzie to ogromne zaskoczenie dla rynku.

 

Aktualne kursy walut

Na szerokim rynku zmiana wartości eurodolara, z 1,0586 na 1,0685. Na krajowym podwórku spadek wartości dolara, ale z biegiem dnia tendencja odwróciła się i dolar zaczął odrabiać straty. Finalnie na kantor.pl dolar kosztuje 4,18 zł, z prognozą na jutro co najmniej 4,19 zł. Inwestorzy bardzo szybko wyczuli dobra okazję, stąd też zmiana sytuacji dolara. Na pozostałych parach złoty również dosyć słaby. Kurs euro wynosi 4,43 zł, kurs franka  szwajcarskiego 4,13 zł a kurs funta szterlinga 5,20 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc