Dolar nieco słabszy

2016-03-30

Dzisiejszy średni kurs dolara wynosił 3,74 zł. Poświąteczny handel nie sprzyja amerykańskiej walucie, która w tym tygodniu jest nieco słabsza, na co wpływ miały wystąpienia członków FED i zmiana polityki FOMC. Euro po chwilowym umocnieniu nadal oscyluje wokół 4,25 zł. Złoty pozostaje stabilny.

 

Zmiana kursu FOMC

Amerykański bank centralny zmienia kurs? Takie głosy zaczęły pojawiać się po wtorkowym wystąpieniu Yellen. Rzeczywiście ostatnie wypowiedzi członków FED zdają się ostatecznie rozwiewać nadzieje na szybkie podwyżki stóp w USA. Jeszcze w grudniu, po pierwszej z serii podwyżek szumnie zapowiadano odważne ruchy na polu polityki monetarnej. Kilka tygodni temu były nawet nadzieje na kolejną podwyżkę w kwietniu. Tymczasem obecnie nacisk kładziony jest na ostrożność w działaniach mających wpływ na cenę pieniądza, oraz na warunki zewnętrzne, czyli sytuację światowej gospodarki.

 

Stabilna sytuacja złotego

Na parach stabilnie. Kurs euro oscylował dziś wokół 4,25 zł a dolar w okolicy 3,75 zł. W tym roku złoty zdołał umocnić się do dolara o 5 procent, ale bardziej zgodne z rzeczywistym układem sił, byłoby stwierdzenie, że to dolar stracił. Tak jest w rzeczywistości. Na szerokim ryku odczuwalne jest rozczarowanie polityką FED, oddalające się widmo podwyżek stóp w USA zniechęca inwestorów do zakupu amerykańskiej waluty, stąd niski kurs dolara. Wieczorem na kantor.pl dolara można było kupić za 3,78 zł, euro za 4,28 zł, franka za 3,92 zł a funta za 5,44 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych