Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar najdroższy od 14 lat

2016-11-16

Złoty po fatalnych publikacjach PKB za ostatni kwartał jest w coraz gorszej kondycji. Liderem notowań pozostaje dolar. Na parze ze złotym rekordowo wysoki kurs. Dolar silny także na szerokim rynku, oczekiwania wobec FED rosną, a wraz z nimi zainteresowanie amerykańską walutą.

 

Padł rekord

Dzisiejszy kurs dolara jest najwyższy od 14 lat. Obecnie za dolara trzeba zapłacić już ponad 4,17-18 zł. Inwestorzy mają coraz większe oczekiwania wobec tej waluty, zainteresowanie dolarem osiąga poziom nie notowany od wielu lat. Paradoksalnie zwycięstwo kontrowersyjnego polityka przysłużyło się kondycji dolara. Inwestorzy sądzą, że polityka Trumpa, czyli zwiększenie inwestycji i niższe podatki pobudzą inflacje, co z kolei zmusi FED do działania. Ich nadzieje podsyca samo FED. Jeden z członków FED skomentował założenia polityki ekonomicznej Trumpa, zauważył, że być może będą konieczne bardziej agresywne działania ze strony rezerwy.

 

Dolar nadal drożeje

Oczekiwania wobec podwyżek stóp w USA są coraz większe. Najbliższy możliwy termin to grudzień, prawdopodobieństwo oceniane jest już na ponad 90 proc. Rynek nadal będzie skupiony na wszelkich doniesieniach z USA, wyczekiwane będą prognozy makro. Wczoraj poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży detalicznej za miniony miesiąc, wypadły dobrze. Tymczasem złoty znacząco osłabł, z jednej strony szkodzi mu presja ze strony dolara, z drugiej rozczarował wzrost PKB. Kurs euro wynosi dziś 4,47 zł, kurs funta szterlinga 5,21 zł a frank zrównał się z dolarem i obie te waluty kosztują 4,18 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc