Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Korekta za nami, dolar nadal mocny

2015-11-02

Tydzień dominacji dolara zakończył  się w piątek  zapowiadaną od dłuższego czasu korektą, co miało wpływ na sytuację złotego na parach z głównymi walutami. Korekta już za nami, a dolar nadal jest mocny. Dzisiejsze impulsy to odczyty PMI dla przemysłu za miniony miesiąc. Pozytywnym zaskoczeniem były dane z Chin.

 

Dzień pod znakiem odczytów PMI

Eurodolar po korekcie znajduje się okolicy 1,1026. Wpływ na główną parę mogą mieć dzisiejsze dane, zwłaszcza odczyty PMI. Pozytywne zaskoczenie tym razem w Azji, w Chinach odczyt był lepszy od prognozowanego i większy niż w poprzednim miesiącu. Lekki spadek w Indiach. W Europie dominacja Wielkiej Brytanii, wraz z dużym wzrostem indeksu, kurs funta poszedł w górę.

 

Drożeje funt

Brytyjski funt skoczył w górę. Odczyt PMI był rekordowo dobry, najlepszy od czerwca 2014 r. Reakcja brytyjskiej waluty nie jest zatem zaskoczeniem. Będzie to również przesłanką o prognoz w sprawie terminu podwyżki stóp. Do tej pory mówiło  się o końcówce 2016 r., albo nawet nieco późniejszym terminie. Obecnie realne stają się terminy znacznie wcześniejsze. Uwaga – funt pójdzie w górę. Warto zajrzeć na kantor.pl i na bieżąco monitorować sytuację.

 

Rynek czeka na publikacje z USA

Znamy już dane ze strefy euro, rynek czeka więc na doniesienia z USA. Po południu indeksy PMI i ISM, a wieczorem wystąpienie przedstawicieli FED. Dobre dane i odpowiedni ton wypowiedzi J. Williams i J. Yellen umocniłyby dolara. Jutrzejszy poranek zapowiada się interesująco.

 

Notowania głównych walut

Kursy walut z dzisiejszego przedpołudnia kształtują się następująco: euro 4,25 zł, dolar 3,85 zł, frank szwajcarski 3,91 zł, funt 5,97%. Największe wzrosty na funcie i franku. Niestety złoty jest dziś na słabszej pozycji. Dużo zleżeć będzie od wieczornych impulsów z USA i ich wpływ na kondycję eurodolara.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc