Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar korzysta ze wsparcia

2015-08-27

Dolar od rana w lepszej kondycji. Amerykańskiej walucie pomogła dobra sytuacja na giełdzie i wzrost rentowności długu. Wzrosty indeksów także na rynkach azjatyckich, co analitycy przyjmują jako nadzieję na powrót stabilnych warunków. Dolarowi mogą pomoc dodatkowo dzisiejsze wydarzenia – rewizja PKB i sympozjum w Jackson Hole.

 

Dobre dane wspomagają dolara

Sytuacja na giełdzie w USA naprawa optymizmem, popyt na akcje jest silny. Dodatkowo wzrosła rentowność papierów dłużnych, w połączeniu ze wzrostem indeksów w Azji stwarza to świetne warunki do wyższych kwotowań dolara. Dziś amerykańskiej walucie mogą również pomóc wydarzenia dnia z tamtejszego rynku, czyli rewizja PKB i zjazd przedstawicieli banków centralnych.

 

Oczekiwania wobec FED

Oczekiwania co do wrześniowego terminu podwyżki stop procentowych w USA są niskie, bo niedawnych spadkach dolara wręcz mało prawdopodobne, ale mimo wszystko stanowią nadal wsparcie dla amerykańskiej waluty. Wczoraj miało miejsce wystąpienie Dudley’a, przez większość analityków jest ono interpretowane jako "gołębie", czyli po prostu ostrożne, umiarkowane.

 

Co dzieje się na rynkach europejskich?

W Europie natomiast uwaga skupiona jest na rynku akcji i śledzeniu polityki monetarnej. Ze strony EBC płyną sygnały, że istnieje ryzyko inflacji niezgodnej z planami banku, co z kolei może być przesłanką do zmian w programie QE. Po 13 powinniśmy poznać kolejne opinie w tej sprawie ze strony EBC.

 

Dzisiejsze notowania

Średnie kursy NBP z dzisiejszego dnia kształtowały się następująco: 4,2255 zł za euro, 3,7450 za dolara amerykańskiego, który w tym zestawieniu zyskał najbardziej, oraz 3,9260 zł za franka szwajcarskiego i 5,8003 zł za funta szterlinga. Największą zmienność obserwujemy śledząc kurs dolara amerykańskiego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc