Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar wyraźnie drożeje

2016-04-13

Na szerokim rynku trwa odwrót od jena, co skutkuje przepływem kapitału w stronę dolara. Większe zainteresowanie amerykańską walutą powoduje oczywiście wzrost kursu dolara, który dziś przekroczył już 3,80 zł. Euro nadal oscyluje wokół 4,30 zł. Złoty jest raczej słaby, mimo dobrego sentymentu.

 

Na ryku lepszy sentyment

Sentyment na rynkach globalnych jest ostatnio nieco lepszy, choć impulsy są raczej mieszane. Mimo wszystko złoty pozostaje względnie słaby. Niejednoznaczne sygnały płyną z rynku ropy, inwestorzy wahają się jak interpretować raporty o ryku surowców i spotkanie w Doha. Trwa wyprzedaż japońskiego jena, co zwyczajowo prowadzi do wzrostu zainteresowania dolarem. Ponadto napłynęły pozytywne dane makro z Chin, ale nie są one w pełni miarodajne, ze względu na ruchomy termin nowego roku w Państwie Środka. W skrócie są to najważniejsze wydarzeni kształtujące obecnie nastroje globalne.

 

Złoty słaby

Złoty pozostaje dosyć słaby, ignorując niejako polepszający się sentyment. Nasza waluta wypada słabo zarówno na podstawowych parach, czyli na zestawieniu z dolarem i euro, jak też na tle koszyka CEE. W przypadku forinta notujemy spadek do okolic nie notowanych od miesiąca. Dolar testuje dziś okolice 3,80 zł a w sprzedaży na kantor.pl kosztował nawet 3,8150 zł. Euro na szerokim rynku jest wyraźnie słabsze, ale mimo to para EUR/PLN nie zdołała zejść poniżej 4,30 zł. Kurs franka szwajcarskiego wynosi dziś 3,95 zł a kurs funta powrócił ponad 5,40 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc