Dolar coraz niżej

2016-02-09

Dolar kolejny dzień był słaby. W grupie najważniejszych walut zdołał umocnić się jedynie do australijskiego dolara. Znacznie stracił natomiast do szwajcarskiego franka, co oznacza, że inwestorzy ostatecznie pozbyli się złudzeń co do podwyżek stóp w USA i szukają bezpiecznej lokaty kapitału.

 

Dolar mniej atrakcyjny

Uczestników rynku niepokoi sytuacja w Chinach, ponownie wraca też sprawa Grecji, dolar jest mniej atrakcyjny ze względu na małe prawdopodobieństwo podwyżek stóp. Obecnie wynosi ono około 10 proc. dla terminu czerwcowego, a jeszcze kilka dni temu oscylowało wokół 20 proc. Oczekiwania inwestorów względem dolara, a właściwie terminów wprowadzania podwyżek stóp w USA kolejny raz osłabły, a razem z nimi spadło zainteresowanie dolarem. Zyskało natomiast euro i frank szwajcarski, ten ostatni szczególnie na zestawieniu z dolarem. Na parze ze złotym kurs franka również jest wysoki, powyżej poziomu 4 PLN.

 

Jutro wystąpienie J. Yellen

Rynek czeka na jutrzejsze wystąpienie szefowej FED Janet Yellen. Analitycy oceniają, że kolejne podwyżki stóp w USA będą miały miejsce dopiero za około dwa lata, stąd spadek zainteresowania dolarem. Kryzys na rynku dolara, jeśli można tak nazwać ostatnie spadki, powodowany jest też pogłoskami o możliwości obniżki stóp w 2016 roku, dlatego tak ważne będzie jutrzejsze wystąpienie J. Yellen. Tymczasem kurs dolara wynosi 3.9524 zł, kurs euro 4.4607 zł, a kurs franka 4.0696 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych