Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar coraz niżej

2016-02-09

Dolar kolejny dzień był słaby. W grupie najważniejszych walut zdołał umocnić się jedynie do australijskiego dolara. Znacznie stracił natomiast do szwajcarskiego franka, co oznacza, że inwestorzy ostatecznie pozbyli się złudzeń co do podwyżek stóp w USA i szukają bezpiecznej lokaty kapitału.

 

Dolar mniej atrakcyjny

Uczestników rynku niepokoi sytuacja w Chinach, ponownie wraca też sprawa Grecji, dolar jest mniej atrakcyjny ze względu na małe prawdopodobieństwo podwyżek stóp. Obecnie wynosi ono około 10 proc. dla terminu czerwcowego, a jeszcze kilka dni temu oscylowało wokół 20 proc. Oczekiwania inwestorów względem dolara, a właściwie terminów wprowadzania podwyżek stóp w USA kolejny raz osłabły, a razem z nimi spadło zainteresowanie dolarem. Zyskało natomiast euro i frank szwajcarski, ten ostatni szczególnie na zestawieniu z dolarem. Na parze ze złotym kurs franka również jest wysoki, powyżej poziomu 4 PLN.

 

Jutro wystąpienie J. Yellen

Rynek czeka na jutrzejsze wystąpienie szefowej FED Janet Yellen. Analitycy oceniają, że kolejne podwyżki stóp w USA będą miały miejsce dopiero za około dwa lata, stąd spadek zainteresowania dolarem. Kryzys na rynku dolara, jeśli można tak nazwać ostatnie spadki, powodowany jest też pogłoskami o możliwości obniżki stóp w 2016 roku, dlatego tak ważne będzie jutrzejsze wystąpienie J. Yellen. Tymczasem kurs dolara wynosi 3.9524 zł, kurs euro 4.4607 zł, a kurs franka 4.0696 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc