Dolar coraz droższy

2015-11-05

Dolar dominuje. Zadbali o to przedstawiciele FED,  a dane makro dodatkowo utwierdziły inwestorów w przekonaniu, że warto zainteresować się dolarem. Popyt na dolara jest duży. Wskaźniki z Europy okazały się gorsze niż ich odpowiedniki dla amerykańskiej gospodarki. Eurodolar zanotował poziomy 1,0870-1,09.

 

Dolar dominuje

drozeje dolar USDNa przez z euro nie ma wątpliwości, dominuje amerykańska waluta. Wczorajsze odczyty wypadły wyjątkowo korzystnie dla dolara , z kolei dane z Europy mogły rozczarować. PMI wypadł lepiej niż się  spodziewano, a ISM dla usług zamiast spadków zanotował wzrost. Dane z Niemiec i strefy euro bez rewelacji. Eurodolar osiągnął poziom 1,0870. Przedstawiciele FED grają ostro. Utrzymuje się wysoki kurs dolara. Przedstawiciele FED utrzymują jastrzębi ton wypowiedzi. Zarówno prezes Yellen, jak i inni członkowie gremium podkreślają, że grudniowy termin podwyżek jest coraz bardziej prawdopodobny ze względu na dobry stan gospodarki. Dane makro, lepsze niż zakładano, również wspomogły dolara.

 

Drogi funt i korona norweska

Nie tylko dolar drożeje, obserwując ruch na funcie, można powiedzieć, że jest to super czwartek. Drożeje także korona norweska. Złoty w zestawieniu na parach najlepiej radzi sobie z euro. Nie jest to do końca zasługa siły naszej waluty, a raczej sytuacji na szerokim rynku, choć można przypuszczać, że trend wzrostowy na euro został przełamany.

 

Złoty w trudnym położeniu

Drożejący na szerokim rynku dolar przełoży się też na sytuację na parze ze złotym, nie będzie one prosta. Scenariusz 3,90 został zrealizowany, teraz dolnym możliwym poziomem korytarza będzie 3,85, ale na pewno nie w najbliższym czasie. Bardziej realne są z pewnością kolejne zwyżki na dolarze. Dzisiejsze notowania: euro 4,2371 zł, dolar 3,9015 zł, frank szwajcarski 3,9154 zł, funt 6,0000 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych