Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar budzi niepokój inwestorów

2016-07-30

Dane z USA pozostawały dziś w centrum uwagi. Odczyty ze strefy euro bez większych zaskoczeń, raczej zgodnie z przewidywaniami. Na złotym dosyć stabilnie, choć zanotowano niewielkie osłabienie wobec wspólnej waluty. W Stanach niepokojące dane o handlu zagranicznym. Inwestorzy bacznie obserwują dolara.

 

Dane z USA rozczarowaniem

Dane z USA rozczarowały. Nastroje wokół dolara były optymistyczne, na głównej parze rosło do tej pory zainteresowanie amerykańską walutą, w związku ze stagnacją w Europie i spodziewanymi konsekwencjami Brexitu. Tymczasem dziś nastąpiło pierwsze od dłuższego czasu rozczarowanie. Dane o handlu zagranicznym okazały się słabsze niż oczekiwano, co z kolei rodzi przypuszczenia, że PKB może finalnie znaleźć się na niższym poziomie niż zakładają to dotychczasowe analizy. Zainteresowanie dolarem rośnie, ale nie w kategorii inwestowania w tę walutę, a raczej obserwacji, co dalej będzie się działo na parach z dolarem. Słabsza niż przypuszczano gospodarka nie zachęca do wzrostu stóp. Jeśli podwyżek nie będzie, dolar zapewne straci. Dzisiejszy kurs dolara na kantor.pl wynosił 3,91 zł.

 

W Europie bez zaskoczeń

Dane ze strefy euro nie zaskoczyły zbytnio. Wzrost gospodarczy w ujęciu rok do roku wyniósł 1,5 proc. Bezrobocie utrzymuje się na poziomie 10,1 proc. Wzrosła inflacja, ale nie na tyle istotnie, by mieć znaczenie dla polityki EBC. Na parze ze złotym lekkie umocnienie euro. Dziś kurs podskoczył do 4,37 zł. Jest to niewielki spadek wartości złotego, w najbliższych dniach nasza waluta może odrobić te straty na fali spadku prawdopodobieństwa wzrostu stóp w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc