Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dolar bije rekordy, euro czeka na posiedzenie ECB

2014-12-04

Dominującym wydarzeniem w skali makro w tym tygodniu jest dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB). Analitycy i inwestorzy spekulują, czy zostanie ogłoszony skup obligacji rządowych, oraz jak decyzje ECB wpłyną na cenę euro. Za dwa tygodnie czeka nas jeszcze ważniejsze posiedzenie, będące impulsem o zasięgu globalnym, które tym razem odbędzie się  w USA.

 

Złoty podąża za trendami globalnymi

Nasza waluta odczytuje globalne trendy i podlega impulsom z najważniejszych światowych rynków. Rano złoty umocnił się względem euro. O dalszych wahaniach zadecyduje wynik posiedzenia EBC, który z pewnością wpłynie na kurs euro. Nastąpią też przygotowania do odczytu posiedzenia w USA.

 

Poranna stabilizacja na rynku

Rano notowania euro były stabilne, przez ostatnie dwa dni waluta ta dosyć znacznie straciła na wartości. Dzień rozpoczął się od testowania poziomów EUR/USD 1,2320 dolara i  EUR/PLN 4,1526 zł. Właśnie rozpoczyna się konferencja Mario Draghiego i należy być przygotowanym na zmianę wartości euro.

 

Przedpołudniowe notowania

Dzisiaj, przed południem kursy walut nbp kształtowały się następująco – dolar amerykański wyceniono na 3,3740 złotego, euro kosztowało 4,1550 złotego, funt 5,2950 złotego, natomiast frank 3,4530 złotego.

 

Dlaczego posiedzenia w USA są istotne?

W Stanach Zjednoczonych posiedzeń jest tylko osiem, a konferencja i publikacja materiałów odbywa się tylko po czterech z nich. Rynek wyczekuje informacji o podwyżce stóp procentowych, dolar obecnie postrzegany jest jako jedyna waluta, która może zyskać. Euro, czy chociażby frank szwajcarski rynek widzi obecnie w roli słabeuszy, za sprawą poczynań banków centralnych, podobnie waluty związane silnie z surowcami naturalnymi, nie są obecnie mocne.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc