Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dobry moment na kupno euro i funta

2014-12-10

Warto zainteresować się kupnem euro i co nieco zaskakujące - funta. Ten ostatni stracił, choć ostatnio był jedną z najbardziej stabilnych walut. Wczoraj maksima oscylowały wokół 1,2447 na parze EUR/USD, ale dzisiejszy dzień przyniósł spadek kursu na znacznie niższy poziom. Byki nie poradziły sobie, wybijanie notowań okazało się zbyt wczesne w stosunku do ogólnej sytuacji i nastrojów panujących na rynku.

 

Kalendarium odczytów

Dziś poznaliśmy sporo danych, które wpływały na kursy walut, choć niektóre dotyczyły krajów słabo wpływających na eurodolara. Poranek zaczął się od prób sprowadzenia notowań EUR/USD na znacznie niższy poziom niż wczorajsze maksima. Poziom niedawnego oporu (1,2365 - 1,2370) jest teraz wsparciem. Poznaliśmy dziś indeks zaufania konsumentów z Francji i Japonii, bilans handlowy Wielkiej Brytanii i dynamikę PKB Turcji.

 

Sytuacja złotego

Złoty korzystał dziś na zwyżce eurodolara. Nie było odczytów z Polski, a dane podawane do publicznej wiadomości wraz z biegiem dnia nie zawsze pomagały euro. Choć wspólna waluta zachowywała się spokojnie, to złoty zdołał zachować dobry poziom. Poranny kurs euro 4,1570 PLN stwarzał okazję, do korzystnych zakupów wspólnej waluty. Złoty umocnił się też do dolara, kurs wynosił 3,3550 PLN. Analitycy wskazują kolejne progi wsparcia 3,3500 –  3,3360 – 3,3380.

 

Euro może zdrożeć

Jutro zostaną podane wyniki przetargu tanich pożyczek dla banków komercyjnych. Mają one na celu pobudzenie akcji kredytowej. Ankiety wskazują na tendencję wzrostową, choć prognozy mówią tylko o 150 mld EUR, podczas gdy ECB zakładał poziom 400 mld EUR. Euro może przed południem wykorzystać szansę jaką dają spadki walut surowcowych i niepewność co do popytu na T-LTRO.

 

Jak radziły sobie pozostałe waluty

Zaskoczeniem może być spadek funta, który radził sobie do tej pory dosyć dobrze, jako że inwestorzy unikali ryzyka. Słabsze dane makroekonomiczne tym razem osłabiły brytyjską walutę i nie obeszło się bez spadków. Kurs funta wyniósł 5,26 zł, a frank utrzymuje poziom 3,46 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc