Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dobre dane z USA wzmacniają dolara

2015-03-26

Dzisiejszy dzień o poranku przyniósł informację o ataku Arabii Saudyjskiej i koalicji 10 państwa na pozycje bojówek szyickich w Jemenie. Informacja ta wsparła napływ kapitału do walut uważanych powszechnie za bezpieczne (frank i jen). Oczywiście mocno odbiły także ceny ropy, za którymi podążyły m.in. waluty Norwegii i Kanady.

 

Poranne ruchy na wielu parach i rynkach zostały jednak mocno zredukowane w kolejnych godzinach. Inwestorzy ochłonęli po informacjach z Bliskiego Wschodu i po tygodniowy danych z rynku pracy w USA powrócili do kupowania amerykańskiego dolara. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych spadły w ostatnim tygodniu do 282 tys. z 291 tys. Dane te sugerują, iż publikowane w przyszłym tygodniu dane o zmianie zatrudnienia w marcu kolejny raz mogą okazać się na tyle dobre, by inwestorzy powrócili do silniejszego dyskontowania pierwszej podwyżki stóp przez FED już w czerwcu.

 

Obecnie para walutowa EUR USD znajduje się w okolicach 1,0930, EUR PLN na poziomie 4,09 a USDPLN lekko powyżej 3,74. Jutro przed nami w kalendarzu szereg ważnych danych z Japonii (m.in. inflacja, sprzedaż detaliczna). Dodatkowo z USA po południu poznamy finalny odczyt PKB za IV kwartał 2014 oraz finalny odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan w marcu.

 

 

Autor:

Dział Analiz XTB

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc