Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dobre dane dla funta

2016-06-21

Już za dwa dni w Wielkiej Brytanii odbędzie się referendum w sprawie brexitu. Analitycy z uwagą śledzą ostatnie sondaże opinii publicznej i uwzględniają ją przedstawiając prognozy dla funta. Dziś nieco lepsze dane. Wprawdzie sondaże nadal są mieszane, ale wydaje się, że niewielką przewagę uzyskali zwolennicy pozostania w Unii.

 

Ostatnie sondaże a kurs funta

Niebawem referendum, zatem istotne są ostatnie sondaże opinii publicznej. Tym razem okazało się, że wprawdzie niewielką, ale jednak przewagę uzyskali zwolennicy pozostania w unii. Dla funta jest to optymistyczny obrót sprawy, co znajduje odzwierciedlenie w notowaniach brytyjskiej waluty. Podobnie, jeśli chodzi o złotego, także można mówić o pozytywnym wyniku badania opinii publicznej, bowiem w przypadku brexitu nasza waluta miała boleśnie odczuć zawirowania na rynku walutowym. W ciągu ostatnich 24 h opublikowano trzy takie sondaże i wskazują one na kontynuację trendu z zeszłego tygodnia, gdzie przewagę zyskiwać zaczęli przeciwnicy opuszczenia UE.

 

Spadek ryzyka

Prawdopodobieństwo brexitu wynosi teraz około 25 proc. Odwrócenie tendencji jest wyraźnie widoczne. Jeszcze tydzień temu to zwolennicy brexitu mieli przewagę, a  obecnie są oni w mniejszości. Funt ma szansę na niewielkie umocnienie, ale ryzyko wokół tej waluty na dobre przeminie dopiero po referendum, jeśli oczywiście dzisiejsze sondaże potwierdzą się. Dziś kurs funta na kantor.pl wynosi 5,70-5,74 zł. Uwagę od brytyjskiego referendum odwróciło dziś wystąpienie szefowej FED. Rynki skupione były na J. Yellen i oczekiwały sygnału do podwyżek w USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc