Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Po południu trwa dobra passa złotego

2015-12-22

Złoty nadal zyskuje. Trwa dobra passa naszej waluty. Poranek rozpoczął się od wzrostu wyceny złotego, po południu złoty nadal w dobrej kondycji. Płytki rynek w związku z nadchodzącymi świętami i końcem roku zdaje się sprzyjać naszej walucie. Na rynku jest raczej spokojnie.

 

Płytki rynek

Zbliżają się święta i koniec roku, część inwestorów zawiesiła chwilowo swoją działalność. Mniejsza aktywność uczestników rynku sprzyja złotemu. Płytki rynek okazuje się dla naszej kurs złotego - rynek walutwaluty korzystny. Nie odczuwamy negatywnych skutków wyborów w Hiszpanii, a korzystamy z poprawy nastrojów po grudniowym posiedzeniu FED i po publikacji krajowych założeń odnośnie budżetu na 2016 rok. Po nowym roku, kiedy powróci zwykła aktywność, sytuacja może ulec zmianie. Obecnie mamy dobry moment do tańszego zakupu walut. Warto przyjrzeć się notowaniom na kantor.pl. Popołudniowe kursy sprzedaży kształtują się następująco: euro 4.2634 zł, dolar amerykański 3.8867 zł, funt szterling 5.7642 zł, frank szwajcarski 3.9387 zł. Przypominamy, że poranne średnie kursy miały wartość: euro 4,2474 zł, dolar 3,8943 zł, frank szwajcarski 3,9197 zł, funt szterling 5,7900 zł.

 

RPP budzi zainteresowanie rynku

Uczestnicy ryku śledzą wszelkie doniesienia o nowym składzie RPP, dlatego, że będzie ona wytyczała kierunki przyszłej polityki. Ostatnie informacje prasowe wskazują na następujące kandydatury: G. Ancyparowicz oraz E. Łon. Pierwsza z tych osób jest prawdopodobnie przeciwna obniżkom stóp procentowych.  Inne czynniki wpływające na kondycję złotego to dobry sentyment wokół walut EM. Na szerokim rynku uwagę zwracają dane z USA o rynku nieruchomości PKB i zapasach paliw.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc