Dobra cena euro

2015-09-14

Euro w dobrej cenie. Warto zaopatrzyć się w walutę. Nowy tydzień zaczyna się dla złotego dobrze. Na szerokim rynku odczuwalna jest atmosfera oczekiwania. W czwartek dowiemy się jaki będzie ruch FOMC. Większość analityków uważa, że podwyżka stóp w USA jeszcze we wrześniu jest mało prawdopodobna.

 

Oczekiwanie na decyzję FOMC

Najważniejszym dniem tygodnia będzie czwartek. Dowiemy się w jakim kierunku zmierza amerykańska polityka monetarna. Prawdopodobieństwo podwyżek stóp już we wrześniu jest niewielkie. Ostatnie poważne odczyty makro mogące mieć wpływ na decyzję, spodziewane są jutro.

 

Podstawowe czynniki stojące za decyzją FOMC

Przesłanki przemawiające za pozostawieniem stóp na dotychczasowym poziomie to sytuacja wokół Chin i strach o poziom eksportu. Jutro amerykanie poznają dane takie jak dynamika sprzedaży detalicznej za miniony miesiąc, dynamika produkcji, czy indeks NY Empire State. Będą to ostatnie czynniki mogące być uzasadnieniem dla decyzji gremium przed czwartkowym posiedzeniem.

 

Rynek nie wierzy w podwyżki stóp

Uczestnicy rynku, podobnie jak analitycy, zdają się nie wierzyć w szybkie zmiany stóp w USA. Eurodolar wyszedł lekko ponad opór, który wyznaczono przy 1,1330. W przypadku zestawienia ze złotym mamy zatem bardzo ciekawy układ. Dolar rano był w okolicach 3,7090 zł, co pod koniec zeszłego tygodnia uznawano za punkt wsparcia. Na parze z euro zaskoczenie – złoty ma się dobrze. Kurs euro waha się dziś pomiędzy 4,19 a 4,20 zł.

 

Delikatna sytuacja

Złoty radzi sobie dobrze, ale obecnie sytuacja jest delikatna. Możliwe są dwa scenariusze. Trend zwyżkowy na euro będzie kontynuowany, bądź złoty przełamie ten trend korzystając z ewentualnego wzrostu zainteresowania walutami rynków wschodzących. Pozostałe kursy walut kształtują się następująco: funt 5,74 zł, frank 3,83 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych