src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dlaczego wymiana waluty na lotnisku to zły pomysł?

2022-07-20

Jeśli nie masz czasu na wymienienie pieniędzy przed podróżą lub o tym zapomnisz, idealną opcją może wydawać Ci się wymiana gotówki na zagraniczną walutę na lotnisku. Wymiana walut w terminalu lotniczym to sposób wygodny, ale czy najkorzystniejszy?

Kantory lotniskowe co prawda oferują wygodę, ale ich kursy wymiany walut nie są zazwyczaj zbyt korzystne. Trzeba wziąć pod uwagę, że porty lotnicze wynajmują powierzchnie handlową w wysokich cenach, a przedsiębiorcy oprócz poniesienia dodatkowych kosztów tj. odprowadzenia podatków, opłacenia pracowników itp., muszą także myśleć o zarobku. Liczba podróżnych, którzy chcą wymienić walutę "w ostatniej chwili", jest dość wysoka i to niestety właśnie na nich wzbogacają się właściciele punktów wymiany walut na lotniskach.

Jak nie stracić podczas wymiany waluty na lotnisku? Jedyną radą jest wymiana pieniędzy z wyprzedzeniem, przed podróżą do innego kraju. Najlepiej sprawdzić kursy oferowane przez kantory online, gdyż to właśnie one często oferują niższy spread niż kantory stacjonarne.

Co jednak zrobić, gdy nie możemy wymienić wcześniej gotówki?  Jeśli natychmiast potrzebujesz waluty obcej, wydaje Ci się, że musisz ponieść dodatkowe koszty i wymienić gotówkę na lotnisku. Nic bardziej mylnego – wymianę waluty w porcie lotniczym traktuj jako ostateczność. Wystarczy, że skorzystasz z oferty kantoru internetowego Kantor.pl, dzięki czemu z łatwością wymienisz polskie złote na euro, funty czy dolary, a także inne zagraniczne waluty. Wymieniona kwota zostanie przelana na wskazane przez Ciebie konto i z łatwością opłacisz wszystkie usługi i zakupy za pomocą karty bądź wypłacisz gotówkę z bankomatu.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych