Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Tanie przelewy zagraniczne

Przelewy międzynarodowe

przekazy zagraniczne w cenie od 3 do 5 złotych

Czy potrzebujesz wysłać rodzinie pieniądze z Polski za granicę? A może syn w Anglii studiuje i pilnie potrzebuje funtów brytyjskich aby opłacić mieszkanie i czesne?

 

Wymieniając u nas walutę (PLN na euro, dolary, franki i funty lub odwrotnie) możesz bezpiecznie nam zlecić międzynarodowy transfer walut na całodobowej platformie wymiany walut Kantor.pl.

 

Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie kantor.pl, wprowadzisz w panelu transakcyjnym konta bankowe w Polsce i za granicą, a wówczas kantor on-line kantor.pl szybko przeprowadzi przelew zagraniczny w ciągu 1 do 3 dni. Przelewy wysyłane za granicę wymagają wprowadzenia dwu-literowego kodu kraju docelowego: kody krajów europejskichkody krajów z całego świata. Więcej na temat czasu realizacji przelewów znajduje się poniżej a także w linku: czas transferu przelewu międzynarodowego

 

 

Czas realizacji zagranicznych przelewów walutowych z Polski za granicę

Waluta
Tryb normalny (1) Tryb expresowy (2)
   USD (dolar amerykański) 48h 24h
   EUR (euro) 24h 24h
   GBP (funt brytyjski) 48h 24h
   CHF (frank szwajcarski) 48h 24h
   PLN (polski złoty) 48h 24h

1) Przelew dokonany po godzinie 13:30 zostanie dostarczony w dniu następnym
2) Tryb ekspresowy płatny 85zł gwarantuje dostarczenie przelewu w 24h. Jeśli przelew zostanie zrealizowany po godzinie 13:30, czas realizacji przelewu przedłuży się o 24h. 

 

 

Najtańsze przelewy międzynarodowe

Warto także pamiętać, że serwis Kantor.pl wykonuje przelewy międzynarodowe z najniższymi na rynku kosztami przelewów międzynarodowych (od 3 do 5 złotych za przelew niezależnie od kwoty) do każdego banku świata. Z oferty serwisu Kantor.pl może skorzystać każdy, pod warunkiem, że jest osobą fizyczną, która jest pełnoletnia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli nie znasz numeru BIC / SWIFT swojego banku w Polsce, kliknij na ten link: Lista numerów SWIFT / BIC banków w Polsce. Klienci kantor.pl wysoko oceniają internetowy kantor online. Możesz w tym linku sprawdzić wypowiedzi i opinie samych użytkowników

 

Przelew SHA (SHARE)

Przelew SHA (SHARE) jest to jedna z możliwości podziału kosztów naliczanych za wysyłanie przelewu walutowego. W praktyce oznacza to, że każda ze stron (nadawca i odbiorca przelewu) opłaca koszty związane z realizacją transakcji w swoim banku. Przyjęcie przelewu międzynarodowego na rachunki Kantor.pl jest bezpłatne (o ile przelew do Kantor.pl został wykonany w opcji SHA), wykonanie przelewu międzynarodowego 'global transfer' na rachunki zagraniczne w opcji SHA (podział kosztów przelewu) w cenie 3 PLN za przelew EUR i 5 PLN za przelew USD, CHF, GBP, przy przelewach 'global transfer' wykonywanych w opcji SHA:


1.      bank beneficjenta może (nie musi) obciążyć go kosztem przyjęcia waluty na jego rachunek zagraniczny,
2.      banki pośredniczące w przelewie mogą (nie muszą) pobrać opłatę za przelew,

 

Przelew OUR

Przelew OUR jest to jedna z możliwości podziału kosztów naliczanych za wysłanie przekazu walutowego w serwisie Kantor.pl. W praktyce oznacza to, że wszystkie koszty związane z realizacją transakcji pokrywa zleceniodawca przelewu. Wykonanie przelewu międzynarodowego na rachunki zagraniczne w opcji OUR (zryczałtowany koszt po stronie nadawcy) wynosi 60 złotych za przelew EUR, USD, CHF, GBP. Jest to rozwiązanie bezpieczne jeśli nie znamy ile będą wynosiły koszty banków pośrednich, zwłaszcza kiedy się dokonuje przelewy do USA gdzie mogą wystepować nie tylko koszty banku docelowego, ale także mogą (ale nie muszą) wystąpić koszty banków pośrednich. Przy przelewie OUR nie zawsze są pokrywane koszty banku beneficjenta. Bank beneficjenta może obciążyć beneficjenta za przyjęcie przelewu. To zależy od parametrów rachunków oferowanych przez bank.

 

Przelew SEPA

Przelew SEPA – jest to rodzaj przelewu dedykowany tylko walucie euro. Przelewami SEPA odsyłamy euro na rachunki do banków, w których nie posiadamy rachunków w tej walucie. Przelew jest księgowany na rachunku Użytkownika w ciągu 1-2 dni roboczych. Opłata za przelew wykonywany przez banki w wysokości 3 PLN jest doliczony do transakcji. Realizacja międzynarodowego przelewu SEPA wymaga wprowadzenia bankowego kodu kraju.
 
Przelewy SEPA można realizować w bankach, które wdrożyły już system SEPA. Ma on na celu stworzenie jednolitego rynku usług płatniczych w euro. Transakcje w tym systemie są szybkie, bezpieczne i tanie. Jest to nowa możliwość biznesowa, związana z wprowadzeniem innowacji i zastępowaniem starzejących się systemów nowymi – z większą wydolnością operacyjną. Więcej na temat przelewów SEPA w Europie znajduje się w powyższym linku.

 

Przelewy walutowe do USA | Przelewy za granicę do Francji | Przelewy za granicę do Niemiec | Przelewy walutowe za granicę do UK | Przelewy walutowe do Europy

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc