src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Osoby pracujące za granicą

Przelewanie wypłat w walucie do Polski

praca za granicąJeżeli pracujesz za granicą czasowo lub na stałe i wysyłasz swoje oszczędności do domu lub spłacasz kredyt hipoteczny, to internetowy serwis Kantor.pl jest dla Ciebie właściwym adresem wymiany walut. Tutaj bezpiecznie, szybko i w przyjaznym środowisku wymienisz walutę całą dobą na dogodnych warunkach. Sprawdź jaką opinie wystawiają użytkownicy serwisu: opinie kantor internetowy kantor.pl.

 

Przelew zagraniczne realizowane przez kantor.pl

Wykonanie przelewów zagranicznych przez serwis kantor.pl realizowane jest szybko i tanio. Serwis kantor.pl nalicza 5 złotych opłaty za przelewy zagraniczne w funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich i dolarach USD oraz 3 złote za przelewy w euro, niezależnie od kwoty. Jedyny warunek, jaki stawia kantor internetowy Kantor.pl w przypadku przekazów pieniężnych z za granicy to to, że należy dokonać wymianę waluty poprzez platformę Kantor.pl.

 

Kursy walut online

Pracujesz w innej strefie czasowej lub masz tylko czas wieczorem. Kantor.pl działa całodobowy kantor internetowycałodobowo 24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki naszemu serwisowi możesz przeprowadzić transakcję wymiany walut obcych z aktualnym kursem po godzinach pracy serwisu Kantor.pl, przez cały wieczór, noc lub w weekend. Środki po wymianie mogą być zaksięgowane albo na wewnętrznym koncie w Kantor pl lub wysłane na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

 

Sposób na wyższy zarobek za granicą

Coraz więcej osób pracuje poza krajem, tym samym zarabia w rozmaitych walutach od euro, przez funta po franka czy dolara. Nie wszyscy jednak w miejscu, kraju w którym pracują mieszkają na stałe i jest to ich centrum interesów. Wielu Polaków wyjeżdża do pracy po to by pieniądze ze swojego wynagrodzenia wysłać do Polski i spożytkować w Polsce. Co zrobić by na wartości kwoty wynagrodzenia nie stracić?

 

Przekazy walutowe bez straty bankowej na kursie wymiany

Uzyskiwanie wynagrodzenia w obcej walucie to kłopot dla osób, które sporą część swoich zarobków przekazują swoim bliskim w Polsce. Wbrew pozorom można wiele stracić wysyłając przelew i korzystając z niekorzystnego kursu waluty w banku. Zaletą tego rozwiązania jest szybkość i komfort transakcji realizowanej w domu, w pracy, na spacerze. Drugim z rozwiązań jest przywożenie do kraju gotówki wymienianej następnie w kantorze wymiany walut, który oferuje najkorzystniejszy kurs w okolicy. Dzięki serwisowi kantor.pl zyskujesz trzecie rozwiązanie, które jest najkorzystniejszym z możliwych, bowiem łączy w sobie zarówno korzystny kurs waluty, jak i wygodę wykonania transakcji bezpiecznie przez internet, bez wychodzenia z domu. Na każdej transakcji wymiany waluty zaoszczędzić można około 3-4%.

 

Nie wymieniaj waluty po niskim kursie bankowym

niskie kursy bankoweLegalna praca za granicą to wynagrodzenie w obcej walucie. Nieliczni decydujący się na wyjazd zagraniczny poprzez pośrednictwo pracy w Polsce otrzymuje wynagrodzenie za pracę w złotówkach, co często jest niekorzystnym rozwiązaniem, bowiem przeliczane jest według sztywnego kursu banku obowiązującego w dniu wypłaty. Jeśli jednak otrzymujesz pensję w walucie obcej a chcesz swoje wynagrodzenie przesłać do Polski musisz liczyć się z przewalutowaniem i stratą na kursie, jaki ustala bank. Zazwyczaj kurs ten nie jest atrakcyjny i konkurencyjny względem ofert kantorów, w tym kantorów internetowych. Jak to zrobić? Możesz przesłać swoje wynagrodzenie bezpośrednio na konto walutowe serwisu kantor.pl. Koszt takiego przelewu wynosi tylko 5 PLN za przelew w funtach (oraz 5 PLN za przelewy w euro) niezależnie od kwoty. Następnie dokonać wymiany po korzystniejszym kursie i przekazać na wybrany rachunek bankowy w Polsce. Przelewając przykładowo kwotę 5000 euro możesz zyskać od 700 zł. do 800 zł. Warto pamiętać, iż operację tą możesz wykonać także w drugą stronę, gdyby na przykład brakło Ci gotówki za granicą Twoi bliscy mogą dokonać wpłaty na twoje konto omijając niekorzystny kurs swojego banku.

 

Pierwsze kroki aby wymieniać waluty korzystnie

By skorzystać z korzystnej wymiany w kantorze internetowym nie potrzebujesz niczyjej pomocy, możesz to zrobić sam i to w piętnaście minut. Potrzebny Ci będzie jedynie dostęp do sieci Internet. Aby dokonać transakcji musisz się zarejestrować w serwisie kantor.pl i posiadać konto w banku w Polsce. Jest także możliwość wysyłanie środków pieniężnych na konta bankowe firm lub osób trzecich bezpośrednio z serwisu kantor.pl. Dzięki temu możesz tak kupować jak i sprzedawać waluty po korzystniejszym kursie. Środki wpłacone i wymienione wedle twojej dyspozycji trafią na docelowe konto w Polsce w kwadrans bez ukrytych kosztów. Przelewy za granicą docierają do banku docelowego w ciągu 1 - 3 dni i kosztują jedynie od 3 zł. do 5 zł. Dokładniejsze informacje na temat szybkości serwisu w zakładce: 'czas realizacji transakcji bankowej'. 

 

Przykład osoby która pracuje za granicą z wynagrodzeniem w Euro

Tomek pracuje za granicą i dokonuje przelewy walutoweTomasz wyjechał do pracy we Francji. Swoje wynagrodzenie otrzyma w euro na konto walutowe we francuskim banku, jednak jego część planuje przesłać rodzinie w Polsce. Bez problemu może wykonać przelew na polskie konto, jednak wysłane środki zostaną przewalutowane po niekorzystnym kursie bankowym. Znajomy Tomasza, który nie raz już pracował za granicą i wysyłał środki finansowe na polskie konto polecił Tomkowi skorzystanie z kantor.pl. Operacje finansowe w serwisie dokonuje się przez internet. Wymogiem do skorzystania z tej opcji jest posiadanie konta bankowego w Polsce. Tym sposobem Tomasz może przelać swoje środki z francuskiego konta na konto walutowe w serwisie kantor.pl aby następnie wymienić euro w kantor.pl. Przewalutowana kwota z kantor.pl trafi bezpośrednio na konto złotówkowe wybrane przez Tomka. A to wszystko możliwe już w kwadrans, szybko, łatwo, sprawnie!

 

 

Przelew walutowy do Europy               Przelew walutowy do UK              Przelew walutowy do USA

 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych