Desperacka akcja gangsterska

2015-07-09

Bez planu działania, w pełnej desperacji napastnik dokonał napadu na kantor by za zrabowaną gotówkę spłacić własne długi. Odpowie za rozbój. 

 

 

30 czerwca 2015 roku w Redzie doszło do spektakularnego napadu z bronią w ręku. Jak się szybko okazało była to zaledwie atrapa broni palnej, którą napastnik zastraszył pracownicę żądając wydania gotówki. Akcja przebiegała bardzo szybko, sprawcą okazał się zdesperowany 28 latek, który w dziesięć minut został zatrzymany. Motywem czynu sprawcy były długi, które chciał spłacić kwotą będącą łupem z napadu na kantor.

 

Napad na kantor w Redzie

napad na kantor z pistoletemNapastnik wszedł do kantoru i zagroził bronią pracownicy. Nie był zamaskowany, nikt na niego nie czekał przed placówką, mimo to zażądał pieniędzy. Do zdarzenia doszło w centrum miasta w środku dnia około godziny 14.30. kasjerka kantoru natychmiast uruchomiła alarm, tym samym napastnik zbiegł spłoszony. Policja przybyła na miejsce sporządziła rysopis sprawcy a także uzyskała informacje o kierunku w jakim napastnik się oddalił. Policjanci ruszyli w pościg za rabusiem. Błyskawicznie został sprawca zatrzymany wraz z bronią, która okazała się atrapą.

 

Policyjna akcja

Sprawca okazał się on być mieszkańcem powiatu puckiego. Mimo iż napastnikowi nie udało się zrabować gotówki z kantoru w Redzie odpowie on za usiłowanie rozboju z bronią w ręku. Policjanci zatrzymujący sprawcę dokonali zabezpieczenia atrapy broni, a także przesłuchali sprawcę. Został już wystosowany wniosek do sądu w sprawie tymczasowego aresztu. Za dokonany czyn sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych