Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Desperacka akcja gangsterska

2015-07-09

Bez planu działania, w pełnej desperacji napastnik dokonał napadu na kantor by za zrabowaną gotówkę spłacić własne długi. Odpowie za rozbój. 

 

 

30 czerwca 2015 roku w Redzie doszło do spektakularnego napadu z bronią w ręku. Jak się szybko okazało była to zaledwie atrapa broni palnej, którą napastnik zastraszył pracownicę żądając wydania gotówki. Akcja przebiegała bardzo szybko, sprawcą okazał się zdesperowany 28 latek, który w dziesięć minut został zatrzymany. Motywem czynu sprawcy były długi, które chciał spłacić kwotą będącą łupem z napadu na kantor.

 

Napad na kantor w Redzie

napad na kantor z pistoletemNapastnik wszedł do kantoru i zagroził bronią pracownicy. Nie był zamaskowany, nikt na niego nie czekał przed placówką, mimo to zażądał pieniędzy. Do zdarzenia doszło w centrum miasta w środku dnia około godziny 14.30. kasjerka kantoru natychmiast uruchomiła alarm, tym samym napastnik zbiegł spłoszony. Policja przybyła na miejsce sporządziła rysopis sprawcy a także uzyskała informacje o kierunku w jakim napastnik się oddalił. Policjanci ruszyli w pościg za rabusiem. Błyskawicznie został sprawca zatrzymany wraz z bronią, która okazała się atrapą.

 

Policyjna akcja

Sprawca okazał się on być mieszkańcem powiatu puckiego. Mimo iż napastnikowi nie udało się zrabować gotówki z kantoru w Redzie odpowie on za usiłowanie rozboju z bronią w ręku. Policjanci zatrzymujący sprawcę dokonali zabezpieczenia atrapy broni, a także przesłuchali sprawcę. Został już wystosowany wniosek do sądu w sprawie tymczasowego aresztu. Za dokonany czyn sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc