Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Decyzja FED bez zaskoczeń

2015-09-18

Decyzja FED nie zaskoczyła. Kierunek amerykańskiej polityki monetarnej na razie bez znaczących zmian, podwyżki stóp procentowych nie będzie. Złoty skorzystał. Wczoraj obserwowaliśmy umocnienie względem dolara o około 5 groszy. Dziś złoty utrzymuje pozycję wobec USD, ale na pozostałych parach brak poważniejszej reakcji.

 

Prognozy sprawdziły się

Prognozy uczestników rynku potwierdziły się, posiedzenie FED nie przyniosło żadnych zaskoczeń. Mimo względnie dobrych ( w szerokim ujęciu) odczytów makro FOMC nie zmieniło stóp procentowych. Kryzys gospodarczy w Chinach, a co za tym idzie konsekwencje dla gospodarki światowej zdają się być obecnie argumentem nie do podważenia.

 

 

Złoty mocniejszy do dolara

Złoty po wczorajszej decyzji FED wykorzystał szansę i zdołał umocnić się do dolara. Kurs dolara spadł wczoraj o około 5 gr, a dziś obserwujemy kontynuację tego umocnienia. Słabszy dolar zazwyczaj pozwala na umocnieni walut EM na szerokim rynku, tym razem reakcja była jedna ograniczona i dotyczyła głównie pary USD/PLN.

 

Kwotowania złotego

Złoty umocnił się, choć najbardziej widoczna jest zmiana kursu dolara. Pozostałe kursy walut także są nieco niższe niż przed ogłoszeniem decyzji FED. Dzisiejsze kwotowania: 4,1926 PLN za euro, 3,6792 PLN za dolara, 5,7266 PLN za funta szterlinga i 3,8273 PLN względem szwajcarskiego franka.

 

Dziś brak ważnych odczytów makro

Komunikat Amerykanów nie był jednak aż tak jednoznaczny, jak sądziliśmy wczoraj, furtka do podwyżki stóp pod koniec roku pozostaje otwarta. W kraju brak dziś ważnych odczytów. Złoty ma szansę wykorzystać posiedzenie FED i kontynuować umocnieni do dolara, być może także do szwajcarskiego franka.

 

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc