Decyzja EBC już za godzinę

2015-12-03

Już za godzinę poznamy decyzję EBC w sprawie dalszego kształtu polityki. Na pierwszy ogień pójdą stopy procentowe, a następnie pozostałe założenia dotyczące, m.in. luzowania ilościowego. Analitycy twierdzą, że euro zostanie osłabione. Jeśli tak się stanie, od około 14.00 można spodziewać się większego ruchu na rynku walutowym.

 

Oczekiwania rynku

Oczekiwania uczestników rynku odnośnie decyzji EBC są sprecyzowane już od dosyć dawna. Na pewno spodziewane jest wydłużenie programu QE, aż do marca 2017 roku. Pojawiały się też głowy o znacznie poważniejszych ruchach ze strony EBC, np. o poszerzeniu programu skupu o tzw. złe kredyty albo o obligacje municypalne.

 

Rynek spodziewa się osłabienia euro

Generalnie spodziewane jest osłabienie euro, nie do końca pewny jest jedynie wachlarz instrumentów jakie w tym celu będą użyte. Prognozy dla eurodolara mówią o poziomie 1,0550. Jeśli tak się stanie, także złoty powinien korzystać. Jest szansa na kurs euro nawet 4,26 zł.

 

W programie dnia także odczyty makro

Rynek skupiony jest dziś co prawda na posiedzeniu EBC, ale w programie dnia nie brakowało także odczytów makro. Dziś były to indeksy PMI dla usług z Hiszpanii, Włoch,  Francji, Niemiec i całej Strefy Euro. Po południu poznamy indeksy z USA.

 

Notowania

Kursy walut kształtują się następująco: skup – euro 4,2942 zł, dolar 3,9598 zł, frank szwajcarski 3,9364 zł, funt szterling 5,9527 zł; sprzedaż – euro 4.3232 zł, dolar 3.9848 zł, frank szwajcarski 3.9654 zł, funt szterling 5.9927 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych