Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dane z USA wpłyną na relację EUR/USD

2014-12-05

Najważniejszym wydarzeniem dnia jest dzisiaj publikacja danych podsumowujących miniony miesiąc na rynku pracy w Stanach oraz wyniki handlu zagranicznego. Będzie to z pewnością istotne wydarzenie, ale nie wpłynie tak istotnie na relację EUR/USD jak wczorajsze dane. Należy spodziewać się nieco mniejszej zmienności. Gwałtowne wahania dziś nie powinny się powtórzyć.

 

Przedpołudnie upłynęło stosunkowo spokojnie

Wczoraj byliśmy świadkiem gwałtownych wahań wartości euro. Kursy walut ulegały wpływowi plotek i spekulacji wywołanych wystąpieniem prezesa Draghiego. Europejski Bank Centralny kolejny raz rozczarował inwestorów, co wyraźnie widać było, zwłaszcza analizując stosunek wartości pary EUR/USD. Dzisiejszy dzień jest znacznie spokojniejszy, a wahania są mniejsze.

 

Notowania najważniejszych walut

Kursy walut NBP kształtują się następująco: euro 4,16 PLN, dolar 3,36 PLN, frank szwajcarski 3,46 PLN, funt 5,27 PLN. Oczekujemy na dane z Ameryki i ich interpretację przez rynek. W przypadku złotego wzrostowe odbicie na parze EUR/USD będzie oznaczać spadkową korektę na USD/PLN i stabilizację notowań EUR/PLN oraz CHF/PLN.

 

Oczekiwania wobec danych z USA

Po południu poznamy serię danych z amerykańskiej gospodarki. Oczekiwania są następujące – stopa bezrobocia 5,5% i wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Spekulacje nie dotyczą tego, czy wzrost ilości miejsc pracy istotnie miał miejsce, a jedynie kwestii jak był wysoki. Chodzi prawdopodobnie o wielkości rzędu 200 tys. miejsc pracy.

 

Interpretacja wskaźników i ich wpływ na wartość dolara

Większość analityków zakłada, ze dane rzeczywiste będą bardzo zbliżone do oczekiwanych. Co jednak, jeśli znacząco się rozminą? Jeśli prognozy sprawdzą się, bądź będą lepsze, to amerykańska waluta uzyska niewielkie wsparcie i kurs dolara ulegnie zmianie. Dane lekko poniżej oczekiwań prawdopodobnie nie wpłyną na notowania, a wyraźnie słabsze, odbiją się negatywnie na notowaniach dolara.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc