Dane z USA negatywnym zaskoczeniem

2015-07-03

Eurodolar bez większych zmian. Można mówić o pewnego rodzaju stagnacji na rynku walutowym. Z jednej strony inwestorzy czekają na rozwój sytuacji w Grecji, z drugiej dane makro z USA zaskoczyły negatywnie. Podrożał frank szwajcarski, ponownie przekraczając granicę 4 PLN.

 

Dane z USA zaskoczyły

Odczyty cząstkowe były bardzo optymistyczne, tymczasem co prawda bezrobocie spadło, ale struktura zatrudnienia zaskoczyła negatywnie, co w połączeniu z długim weekendem w USA, prowadzi do pewnego rodzaju stagnacji na rynku walutowym i na eurodolarze nie ma większych zmian.

 

Sytuacja Grecji

Interesująco przedstawia się sytuacja w Grecji. Wzrasta szansa na przyjęcie przez Greków, w niedzielnym referendum, warunków UE, a to zwiększa z kolei prawdopodobieństwo dymisji lewicowego rządu. Rynek walutowy trwa w zawieszeniu, bez spektakularnych zmian na parach. Sytuacja zmieni się dopiero po referendum.

 

Dzisiejsze notowania

Na rynku walutowym spokojnie, trwa stabilizacja naszej waluty, chociaż podrożał frank szwajcarski. Kursy walut z dzisiejszego poranka: 3,7775 PLN za dolara, 4,1880 PLN za euro, 4,0103 PLN względem franka i 5,9002 PLN za funta szterlinga.

 

Presja na złotego, mała aktywność inwestorów

Obecnie można mówić o płytkim rynku, aktywność inwestorów jest niewielka, część z nich czeka na wyniki referendum w Grecji, nie bez znaczenia jest też dzień świąteczny w USA. Na złotym odczuwalna presja, zainteresowanie walutami EM nadal niewielkie. Funt i dolar potaniały, kwotowania są nieco niższe niż przy poprzednich sesjach, natomiast wzrósł kurs franka, kurs euro bez większych zmian.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych