Czy dolar ma jeszcze szansę na 4 PLN?

2015-11-20

Wczorajsze popołudniowe spadki były jedynie lokalną korektą na dolarze. Obserwując całościową sytuację amerykańskiej waluty  nie ma wątpliwości dolar nie ustaje w marszu na północ. Coraz bardziej prawdopodobny staje się poziom powyżej 4 PLN za dolara. Grudzień będzie przełomowym miesiącem.

 

Analitycy zapowiadają dolara powyżej 4 PLN

Analitycy nie mają wątpliwości, dolar powyżej 4 PLN to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Nie zastanawiają się już czy do tego dojdzie, ale kiedy. W środę poznaliśmy kolejne dane z USA, był to protokół z posiedzenia FED.  Kolejny raz otrzymaliśmy sygnał, że podwyżki stóp nastąpią już w grudniu.

 

FED w centrum uwagi

Rynek przygotowuje się wyższe stopy procentowe w USA. Jeśli w grudniu nastąpi podwyżka, będzie to pierwszy taki ruch od blisko dekady. Prawdopodobieństwo podwyżki wzrasta i wynosi już ponad 70 proc. Stan amerykańskiej gospodarki jest coraz lepszy, wzrasta m.in. zatrudnienie w sektorze pozarolniczym. Ustabilizowała się też sytuacja w Chinach.

 

Złoty jest słaby

Na tle dolara i innych walut, z którymi złoty powiązany jest na parach, nasza waluta wypada blado. Trwa trend wzrostowy na dolarze i przekroczenie bariery 4 PLN jest już tylko kwestią czasu. To ostatni moment, by zaopatrzyć się w taniego dolara. Można skorzystać chociażby z serwisu kantor.pl.

 

Dolar mocny mimo korekty

Na eurodolarze wahania, ale mimo korekty, prawdopodobne są spadki do 1,05. Od pewnego czasu obserwujemy spadki z 1,07 do 1,06, niebawem pokonana może być kolejna bariera. Większość analityków jest zgodna, dla złotego w związku z sytuacją na szerokim rynku i ryzykiem politycznym w kraju, nadchodzą trudne czasy. Kursy walut mogą rosnąć.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych