Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy dolar ma jeszcze szansę na 4 PLN?

2015-11-20

Wczorajsze popołudniowe spadki były jedynie lokalną korektą na dolarze. Obserwując całościową sytuację amerykańskiej waluty  nie ma wątpliwości dolar nie ustaje w marszu na północ. Coraz bardziej prawdopodobny staje się poziom powyżej 4 PLN za dolara. Grudzień będzie przełomowym miesiącem.

 

Analitycy zapowiadają dolara powyżej 4 PLN

Analitycy nie mają wątpliwości, dolar powyżej 4 PLN to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Nie zastanawiają się już czy do tego dojdzie, ale kiedy. W środę poznaliśmy kolejne dane z USA, był to protokół z posiedzenia FED.  Kolejny raz otrzymaliśmy sygnał, że podwyżki stóp nastąpią już w grudniu.

 

FED w centrum uwagi

Rynek przygotowuje się wyższe stopy procentowe w USA. Jeśli w grudniu nastąpi podwyżka, będzie to pierwszy taki ruch od blisko dekady. Prawdopodobieństwo podwyżki wzrasta i wynosi już ponad 70 proc. Stan amerykańskiej gospodarki jest coraz lepszy, wzrasta m.in. zatrudnienie w sektorze pozarolniczym. Ustabilizowała się też sytuacja w Chinach.

 

Złoty jest słaby

Na tle dolara i innych walut, z którymi złoty powiązany jest na parach, nasza waluta wypada blado. Trwa trend wzrostowy na dolarze i przekroczenie bariery 4 PLN jest już tylko kwestią czasu. To ostatni moment, by zaopatrzyć się w taniego dolara. Można skorzystać chociażby z serwisu kantor.pl.

 

Dolar mocny mimo korekty

Na eurodolarze wahania, ale mimo korekty, prawdopodobne są spadki do 1,05. Od pewnego czasu obserwujemy spadki z 1,07 do 1,06, niebawem pokonana może być kolejna bariera. Większość analityków jest zgodna, dla złotego w związku z sytuacją na szerokim rynku i ryzykiem politycznym w kraju, nadchodzą trudne czasy. Kursy walut mogą rosnąć.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc