Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Brytyjczycy walczą o funta

2016-10-20

Brytyjczycy wciąż walczą o funta. Minister ds. Brexitu zapewnia, że rząd zadba o stabilność kursu, w Europie zainteresowanie budzi natomiast decyzja EBC w sprawie programu skupu aktywów. Sygnały dla euro mieszane, bo słabość wspólnej waluty jest na rękę z punktu widzenia gospodarki unijnej.

 

Na parach słaby złoty

Mimo prób ustabilizowania złotego obserwujemy spadki na naszej walucie. Kursy walut znacząco wzrosły. Niestety jest to zła wiadomość dla frankowiczów. Kurs franka przekroczył dziś barierę 4 PLN, choć blisko było już wczoraj wieczorem, kiedy to na kantor.pl franka wyceniano na ponad 3,99 zł. Jeśli chodzi o euro, to na parze ze złotym także nastąpiło umocnienie wspólnej waluty, ale już na szerokim rynku sytuacja jest nieco inna. Euro traci na wartości, choć jak wspomnielismy na parze ze złotym kurs wzrósł do 4,33 zł. W Europie sygnały mieszane. Z jednej strony EBC postanowił nie ciąć jeszcze programu skupu aktywów, ale nie mówi też o jego przedłużeniu.

 

Brytyjczycy nie daja za wygraną

Przyjrzyjmy się jeszcze sytuacji funta szterlinga. Brytyjczycy walczą o utrzymanie kursu. Jak donosi prasa branżowa, "minister ds. Brexitu David Davis powiedział, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by zagwarantować stabilność brytyjskiego sektora finansowego oraz europejskich rynków finansowych." Miał to być sygnał również dla rynków finansowych, że z funtem nadal warto się liczyć, na ile będzie skuteczny, oraz w jakim stopniu prawdziwa okaże się wypowiedź ministra przekonamy się już niebawem. Tymczasem dzisiejszy kurs funta to 4,87 zł i jest to o 2 grosze więcej niż wczoraj o analogicznej porze.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc