Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Brak znaczących impulsów, spokój na rynku

2015-04-17

Z uwagi na brak znaczących impulsów, na rynku walutowym nie zanotowaliśmy dzisiaj dużych zmian w kwotowaniach. Złoty umocnił się wobec dolara, co wynika z pewnością z sytuacji na szerokim rynku. Pozostałe waluty wycenione nieco wyżej, ale złoty nadal jest stabilny. Głównym impulsem jest kolejny raz kryzys grecki.

 

Poranna wycena złotego

Dziś przed południem brak było znaczących zmian w kwotowaniach złotego. Nasza waluta wyceniona została następująco: 4,0234 PLN za euro, 3,7311 PLN za dolara amerykańskiego, 3,8987 PLN za franka szwajcarskiego i 5,5714 PLN za funta szterlinga. Kurs dolara lekko spadł, pozostałe waluty zanotowały niewielkie wzrosty.

 

Stabilna sytuacja złotego

Złoty zanotował niewielkie spadki ale nadal jest stabilny. Ostatnie godziny na rynku walutowym przyniosły niewielkie spadki złotego wobec głównych walut, lecz jednocześnie umocnienie naszej waluty wobec amerykańskiego dolara. Można powiedzieć, że jest to odzwierciedlenie sytuacji na szerokim rynku.

 

Sytuacja Grecji ponownie niepokoi

Na rynku brak jest obecnie poważnych impulsów makro, więc inwestorzy ze zdwojoną uwagą skupiają się na Grecji. Data spłaty kolejnej transzy nie została na razie przesunięta. Odczuwalny jest niepokój. Chwilowo spadek kursu poniżej 4 PLN stał się mniej prawdopodobny. Rynek zdaje się ignorować stanowisko RPP, niechęć do ryzyka w związku z Grecją jest zbyt duża, by umocnienie naszej waluty było możliwe.

 

Umocnienie do dolara pochodną wydarzeń na szerokim rynku

Przyczyną spadku kursu dolara jest niewątpliwie sytuacja w USA, a konkretnie odczyty słabsze od prognoz. Dolar stracił w większości zestawień, sytuacja na parze USD/PLN nie jest zatem wyjątkiem i nie świadczy o kondycji złotego, zdecydowanie to pochodna przebiegu wydarzeń na szerokim rynku.

 

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc