Brak porozumienia z Grecją, ale złoty pozostaje stabilny

2015-06-26

Rynek oczekuje na rozwiązanie kwestii Grecji. DO porozumienia nadal nie doszło. W weekend będą trwały intensywne prace nad uzyskaniem consensusu. Na rynku złotego obserwujemy tymczasem stabilizację kwotowań, co w dużej mierze jest zasługą zapowiedzi ewentualnych interwencji ze strony NBP i MF.

 

Nadal brak porozumienia z Grecją

Do poniedziałku powinno zostać wypracowane porozumienie z Grecją. Zapowiada się interesujący weeknd. Eurogrupa stoi przed trudnym wyzwaniem. Grecja jak zwykle przeciąga negocjacje do ostatniej chwili, jednak bankructwo Hellady niesie zbyt duże konsekwencje dla całej strefy euro, by strony mogły sobie pozwolić na przerwanie pertraktacji.

 

Złoty utrzymuje się na stabilnym poziomie

Nasza waluta dosyć dobrze daje sobie radę w tej trudnej sytuacji. Kwotowania złotego pozostają stabilne. Dzisiejsze kursy walut wyglądają następująco: 4,1660 PLN za euro, 3,7276 PLN za dolara. Frank szwajcarski kosztował rano 3,9790 PLN, a funt brytyjski 5,8600 PLN.

 

Zmienność niewielka, złoty stabilny

Rynek złotego bez większych zmian, inwestorzy czekają na rozwój sytuacji. Ciekawszy z pewnością będzie poniedziałkowy handel, gdyż Angela Merkel oświadczyła, że do poniedziałku powinno zostać zawarte porozumienie z Grecją. W przypadku braku porozumienia negatywne konsekwencje odczują waluty EM, ale raczej nie koszyk CEE, a kraje południowe.

 

Sytuacja na parach

Koniec tygodnia nie przynosi znaczących wydarzeń, brak jest odczytów krajowych, a rynek skupia się na doniesieniach w sprawie Grecji. Na szerokim rynku także brak innych znaczących impulsów i uwaga inwestorów skierowana jest na Helladę. Na parach nie odnotowano większych zmian. Funt konsoliduje poniżej 5,87 zł, co jest obecnie punktem oporu. Podobnie kurs franka szwajcarskiego, dolar zaś znajduje się na wykresie w okolicy wsparcia na 3,70 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych