Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Brak nowych propozycji ze strony bankrutującej Grecji

2015-07-07

Brak nowych propozycji ze strony greckiego rządu psuje nastroje na rynkach finansowych, co szczególnie widać po spadkach na europejskich parkietach. Koresponduje z tym także przeceną oglądaną na eurodolarze, co przekłada się na osłabienie złotego do głównych walut (szczególnie euro i dolara amerykańskiego).


 

Cena dolara

Notowania dolara pokonały wczorajsze nocne maksimum (3,8370) i bez większych problemów kontynuują ruch w górę. Taki obrót spraw oznacza, że zamiast kontynuacji spadkowej korekty z genezą w marcu br. realizuje się scenariusz wzrostowy w średnim terminie.

Notowania dolara zmierzają teraz w kierunku tegorocznych ekstremów zanotowanych właśnie w połowie marca (3,9670), które wraz z przebiegającym nieco niżej poziomem równości obecnej fali wzrostowej z tą zbudowaną w drugiej połowie maja (3,9416), wyznacza kluczową strefę oporów. Wcześniej strona popytowa może napotkać problem z pokonaniem okolicy poziomu 3,90 gdzie obecnie przebiega górne ograniczenie hipotetycznego kanału wzrostowego

 

Funt UK 

Kurs funta zachowuje się stabilnie w porównaniu do pozostałych par złotówkowych, notowania po obronie lokalnej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po dołkach z ostatnich dwóch tygodni, budują obecnie konsolidację. Chociażcały czas istnieją spore szanse na pogłębienie spadkowej korekty, która w zeszłym tygodniu zniosła jedynie 38,2%odbicia z 9 czerwca (poziom 5,8583), to przy obecnym osłabieniu złotego może to być problematyczne. Scenariusz spadkowy zostałby zanegowany gdyby kurs pokonał tegoroczne maksima na poziomie 5,99 i znalazł się na najwyższym poziomie od stycznia 2007 roku.

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc