Brak danych z Polski, czekamy na rozwój wypadków po FED

2015-12-18

Na rynku do niedawna prym wiodły spekulacje co do treści komunikatu FED, trwało pozycjonowanie pod podwyżki, stąd tez nie było gwałtownej reakcji na decyzję o podniesieniu stóp w USA, ale dolar wciąż ma potencjał do umacniania się. Czekamy zatem na ruch dolara. Kalendarz makro dziś jest ubogi.

 

Mało danych makro

Dziś mało jest danych makro, które znacząco mogłyby wpłynąć na układ sił na szerokim rynku. Po południu poznamy odczyty z USA, będzie do indeks PMI dla usług. W tym przypadku prognozowany jest spadek. Wieczorem w kalendarium wystąpienie jednego z członków FED. Po niedzieli podobnie, także brak istotnych odczytów z punktu widzenia eurodolara. Dziś rano na głównej parze poziom 1,08.Po niedzieli możliwe jest zejście nawet do okolic 1,07.

 

Sytuacja złotego

Na parach ze złotym dosyć spokojnie. EUR/PLN w okolicach 4,30 zł po korekcie z 4,28 zł. W kontekście prognoz dla głównej pary, wydaje się, że złoty ma szanse na umocnienie do euro. Można oczekiwać na taki rynek walut w Polsceruch jeśli tylko faktycznie euro będzie słabsze na parze z dolarem. Ciekawa sytuacja również na parze z dolarem. Test poziomu 3,9660-70, co analitycy odczytują jako umocnienie złotego, gdyż poprzednio niski eurodolar oznaczał kurs złotego prawie w okolicy 4 PLN. Trend wzrostowy mimo wszystko trwa, co pokazują wykresy techniczne. Czekamy co przyniesie nowy tydzień. Dziś brak danych z Polski. Aktualne kursy walut (sprzedaż) to: euro 4,29 zł, dolar 3,96 zł, frank szwajcarski 3,99 zł, funt szterling 5,92 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych