Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zbliża się posiedzenie BoE, funt coraz niżej

2016-07-11

Czwartkowe posiedzenie BoE będzie z pewnością najważniejszym wydarzeniem tygodnia i rzutuje także na notowania funta już w dniu dzisiejszym. Brytyjska waluta coraz niżej, dziś kurs funta w sprzedaży to około 5,22 zł. Istotne mogą być także słowa Minister spraw wewnętrznych Theresy May, która będzie nowym premierem. May zapowiada, że za jej kadencji Wielka Brytania opuści wspólnotę.

 

Wielka Brytania opuści UE

Ostatnie złudzenia co do przyszłości Wielkiej Brytanii i UE znikają. Najpoważniejsza obecnie kandydatka na urząd premiera, minister spraw wewnętrznych Theresa May, twierdzi, że uszanuje wolę wyborców i za jej kadencji Wielka Brytania opuści struktury UE. Brytyjska waluta szybuje w dół. Kolejny dzień notujemy spadki na rynku funta. Dziś w sprzedaży funt kosztował zaledwie 5,22 zł, a był to nieco lepszy dzień dla bardziej ryzykownych aktywów. Indeksy na większości giełd poszły w górę, giełda warszawka zareagowała nieco słabiej. Spadły ceny złota.

 

Posiedzenie BoE wydarzeniem tygodnia

Wydarzeniem tygodnia będzie bez wątpienia posiedzenie BoE. Analitycy przewidują obniżenie stóp procentowych. Kurs funta reaguje spadkami. W kraju niestety niezbyt dobre dane dla złotego. Projekcje NBP wskazują na spowolnienie tempa inwestycji i niższe odczyty PKB. Złoty pozostaje względnie stabilny częściowo dzięki wsparciu zza oceanu. Dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek są dobrym impulsem do wzrostów na aktywach bardziej ryzykownych, takich jak polski złoty. Inwestorzy spodziewają się, że wolniejszy przyrost wysokości wynagrodzeń i dosyć dobre tempo powstawania nowych miejsc pracy nie sprowokują Rezerwy Federalnej do działania. Lipcowe posiedzenie FED zapowiada się zatem spokojnie. Dziś kurs dolara wynosił 4,01 zł.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc