Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Bank Anglii wydaje raport na temat Brexitu

2015-10-20

Dziś czeka nas wystąpienie prezesa Banku Anglii, Marka Carneya. Będzie ono szczególnie ciekawe w kontekście 'Brexitu' czyli wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Bank Anglii ma wydać raport na temat oceny wpływu członkostwa w Unii na funta brytyjskiego i na stabilność ekonomiczną Zjednoczonego Królestwa. Po południu wypowiadać będzie się Janet Yellen, prezes FED. Z pewnością każde  jej słowo będzie Bank Angliianalizowane w kontekście oczekiwanej podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie nie zostanie ona przeprowadzona na najbliższym posiedzeniu Federalnego Komitetu do spraw Otwartego Rynku, aczkolwiek wciąż nie jest jasne czy może się to stać jeszcze w tym roku. Natomiast w czwartek Europejski Bank Centralny będzie mieć swoje spotkanie, na którym może podjąć decyzję dotyczącą rozszerzenia programu luzowania ilościowego, do czego skłaniali się niektórzy przedstawiciele banku w swoich wypowiedziach. Z perspektywy polskiej waluty ważne będą wyniki wyborów parlamentarnych w naszym kraju. Chociaż złoty prawdopodobnie się osłabi w przypadku zmiany partii rządzącej, to będzie to prawdopodobnie trend chwilowy i nie powinno to zmienić średnioterminowych perspektyw dla Polski.


Wtorek jest kolejnym dniem obfitujący w ważne wydarzenia ze świata gospodarki. Dzisiaj w nocy dotarły do nas wstępne wyniki wyborów w Kanadzie, a przed nami jeszcze wystąpienia prezesów banków centralnych, najpierw Marka Carneya z Banku Anglii, a później Janet Yellen z Rezerwy Federalnej.


 

 

Autor:

Dział Analiz XTB

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc