Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Aprecjacja złotego do euro.

2015-07-09

Rynek walutowy zachowuje dziś względny spokój w oczekiwaniu na rozwiązanie sytuacji w Grecji. Złotówka zyskuje dziś względem najważniejszych walut, najsilniejszą aprecjację obserwujemy do euro.


 

Dolar USD

Cena dolara nadal porusza się wewnątrz formacji kanału wzrostowego, z genezą 18 czerwca. Wygląda ona na trzecią falę wzrostowej korekty budującej się od połowy maja br. Poziom równości fali w górę z drugiej połowy maja i obecnego odbicia wyznacza wraz z tegorocznymi maksimami kluczową, długoterminową strefę oporów (3,9416 – 3,9670).

 

 

Kurs funta GBP

Kurs funta GBP od kilkunastu godzin budują konsolidację powyżej 38,2% zniesienia fali wzrostowej z genezą 9 czerwca (5,8583), co jednocześnie sprawia że test tego krótkoterminowego wsparcia wypada pozytywnie. Nieco niżej przebiega także średnioterminowa linia trendu wzrostowego poprowadzona po dołkach z ostatnich dwóch miesięcy (poziom 5,85). Wsparcia te wyznaczają minimalny zasięg spadkowej korekty, który tym samym został już osiągnięty. Jej pokonanie pozwoliłoby na pogłębienie ruchu korekcyjnego przynajmniej do okolic 5,7750 (patrz wykres). Sygnałem zakończenia korekty byłoby natomiast sforsowanie tegorocznych maksimów na poziomie 5,99 i jednocześnie najwyższego poziomu od stycznia 2007 roku.

 

 

Notowania Euro

Notowania euro obroniły wczoraj kluczowy, średnioterminowy poziom oporu w postaci 61,8% zniesienia sekwencji spadkowej z grudnia ubiegłego roku (4,2325). Poziom ten wyznacza maksymalny, modelowy zasięg wzrostowej korekty tej sekwencji. Jego pozytywny test skutkował oglądanym przez ostatnie kilkanaście godzin, dynamicznym cofnięciem. Taki obrót spraw jest pierwszym sygnałem zakończenia wzrostowego ruchu korekcyjnego z genezą 22 kwietnia.

 

 

 

Autor:

Karolina Bojko-Leszczyńska

EFIX Dom Maklerski S.A.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc